Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Projekty / Wymiana

Wymiana

10 KWI 2017

Nauczyciele z Finlandii z wizytą w Miejskim Zespole Szkół w Czeladzi

W dniach 3-7 kwietnia 2017 w Miejskim Zespole Szkół w Czeladzi gościło 6 nauczycieli z fińskiej szkoły Hirvelä znajdującej się w Voikkaa, dzielnicy miasta Kouvola na południu Finlandii na czele z jej dyrektorem panią Tuulikki Komulainen. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Uczący się nauczyciel dobrze uczy“, realizowanego przez czeladzką szkołę i finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Zakłada on między innymi wymianę doświadczeń w nauczaniu polegającą na obserwacji pracy szkoły partnerskiej. Nauczyciele mieli okazję obserwować lekcje i zajęcia w różnych klasach i grupach wiekowych. Uczestniczyli w zabawie integracyjnej najmłodszych dzieci i w konkursie fizycznym gimnazjalistów. Obserwowali lekcje angielskiego, polskiego,niemieckiego, fizyki, biologii, chemii, geografii, plastyki, muzyki i wychowania fizycznego. W wolnym czasie zwiedzili Kraków, Pszczynę i obóz koncentracyjny Auschwitz. Jesienią planowana jest wizyta naszych nauczycieli w Finlandii. Wymiana wzajemnych doświadczeń pozwoli na wzbogacenie warsztatu pracy pedagogów, spojrzenie na problemy młodzieży w innym kraju oczami ich nauczycieli, poznanie sposobów pracy z uczniem     o szczególnych potrzebach, na co w szkole partnerskiej kładziony jest szczególny nacisk. Jesteśmy przekonani, że wzajemna współpraca zaowocuje większym otwarciem na świat zarówno uczniów jak i nauczycieli i zaangażowaniem w różnorodne projekty europejskie.

Beata Buchman-Słowińska

Redakcja strony: Wymiana Rejestr zmian