Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Projekty / LUX: Light Universe eXchange

LUX: Light Universe eXchange

W październiku Centralne Biuro Programu eTwinning przyznało naszej szkole Europejską Odznakę Jakości za pracę w projekcie "LUX:  Light Universe eXchange". W realizacji projektu wzięli udział nasi gimnazjaliści: Kacper Jakubowski, Krzysztof Będkowski, Barbara Rebeta, Kamila Dudek, Paweł Bitnierowski, Jakub Martyka, Milan Kaliszewski, Karol Duran, Adrian Sikora, Olaf Sokal oraz obecni absolwenci gimnazjum: Wiktor Biesaga, Natalia Grzegorczyk, Hubert Kulik, Michał Kućmierz, Małgorzata Sączewska, Michał Porzuc, Zuzanna Rosikoń, Weronika Kurek i Aleksandra Omirska. Przypomnijmy, że był to projekt badawczy, realizowany w latach 2015-2017  we współpracy ze szkołami z Francji i Słowenii pod opieką nauczycielki fizyki pani Małgorzaty Pawlik-Podgórskiej i nauczycielki języka angielskiego pani Barbary Orkisz.
 Projekt łączył w sobie zagadnienia z fizyki, matematyki, astronomii i j. angielskiego. Tematem przewodnim projektu było światło.  Uczniowie przeprowadzali liczne eksperymenty  oraz obserwacje astronomiczne poznając naturę światła, jego właściwości i rolę jaką odgrywa w naszym codziennym życiu.

Małgorzata Pawlik-Podgórska

Redakcja strony: LUX: Light Universe eXchange Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:Jaskółka Paweł 2017-11-03 12:12:16
  • Aktualizacja publikacji:Jaskółka Paweł 2017-11-03 12:16:19