Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Projekty / Wymiana

26 MAJ 2017

MZS z wizytą w Portugalii

uczestnicy wymiany

Grupa uczniów oraz nauczycieli z Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi uczestniczyła w kolejnej już wymianie w ramach programu Erasmus+. Tym razem przedstawiciele udali się do szkoły partnerskiej Agrupamento de Escolas de Barcelos w Portugalii. Na miejsce spotkania przybyła również młodzież z pozostałych pięciu placówek partnerskich: Holandii, Słowenii, Bułgarii, Francji oraz Grecji. Celem wizyty była realizacja zadań wynikających z projektu pt. "We are our future". Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i kulturę Portugalczyków, którzy gościli ich w swoich domach. Była to także doskonała okazja do  podniesienia swoich zdolności komunikowania się w języku angielskim. Co więcej, odbyły się wycieczki do malowniczego Porto i nad Ocean Atlantycki oraz urokliwych miast Guimaraes i Bragi.

W październiku bieżącego roku zaplanowana została kolejna wymiana młodzieży w mieście Vratsa w Bułgarii. Z pewnością będzie to wyjątkowe i niepowtarzalne spotkanie. Natomiast w kwietniu 2018 z gościnną wizytą przybędą do Czeladzi przedstawiciele z Grecji oraz Francji.

Redakcja strony: Wymiana Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Budzińska Maria2017-02-10 12:58:15