Zadanie 2

Organizacja i prowadzenie zajęć doskonalących kompetencje informatyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wsparcie ucznia młodszego, doposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne.

W ramach projekty "Rozwijamy możlliwości - niwelujemy bariery" odbywają się zajęcia zdw z informatyki. Uczniowie rozpoczeli długo wyczekiwaną pracę z tabletami. Zajęcia te tak zainteresowały uczniów że nie zauważyli mijającego czasu. Tego typu pomoce naukowe zostały wykorzystane po raz pierwszy w historii naszej szkoły. A już wkrótce rozpoczynamy przygodę ze ScottieGo!

GIMP I HTML

W ramach projektu "Rozwijamy możliwosci - niwelujemy bariery" uczniowie klas 6 i 7 biorą udział w zajeciach informatycznych. Poznają zasady pracy w programie GIMP oraz podstawy tworzenia i edycji stron WWW.
Przykłady prac:

ScottieGo!

Uczniowie biorący udział w zajęciach z informatyki w ramach projektu "Rozwijamy możliwości - niwelujemy bariery" przystąpili do pracy z grą ScottieGo! Na początek wykonali żmudną pracę segregując i układając klocki. Pierwsze zadania ze Scottiem już za nami. „Scottie Go to innowacyjna gra do nauki programowania. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.
 Klocki służą do pisania komend, które będzie wykonywał Scottie. Mają też zdefiniowane zadanie: pozwalają graczom przyswoić takie podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla, instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje. Aplikacja służy do skanowania ułożonego programu przez wykonanie zdjęcia lub nagranie wideo. Po zeskanowaniu ułożonego programu Scottie wykona go linijka po linijce, a gracz będzie mógł się przekonać, czy zadanie zostało prawidłowo rozwiązane. Gra ScottieGo! doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwija intuicję algorytmiczną, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, wspiera rozwój kompetencji w zakresie nauczania programowania na etapie szkoły podstawowej.”

ScottieGo!

Redakcja strony: Zadanie 2 Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:Jaskółka Paweł 2018-01-15 11:13:29
  • Aktualizacja publikacji:Jaskółka Paweł 2018-06-04 09:58:25