• Znaleziono 610 wiadomości.

Testy naboru do klasy sportowej

Zapraszamy uczniów klas III ( rocznik 2007 i mł.) na testy naboru do klasy sportowej o profilu siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców.

6 marca odbyła się powiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny: Gimnazjum nr 1 z Będzina, Gimnazjum nr 2 z Będzina, Gimnazjum nr 3 z Czeladzioraz Miejski Zespół Szkół - Gimnazjum nr 1 z Czeladzi.

1 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Norwida w Będzinie odbył się XV POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2017.

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu „Orze

W dniu 24 lutego 2017 r., w MZS, miało miejsce ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego.

Trzech nauczycieli wychowania fizycznego – Krzysztof Gajewski, Marek Palej i Michał Zatoński zakończyło wizytę w niemieckiej szkole w Burgdorf. Ich wyjazd w terminie 20-24 lutego br. był możliwy dzięki projektowi finansowanemu ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) realizowanemu w naszej szkole pod tytułem „Uczący się nauczyciel dobrze uczy”.

17 lutego 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie „Walentynki – miłość niejedno ma imię”. Konkurs organizowany był w ramach IV Festiwalu Meritum Wizji. Objęty został Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury i Kuratorium Oświaty w Katowicach. Uczniowie mogli prezentować utwory w języku ojczystym, a także w językach obcych.

Piotr Brodowski-uczeń kl. VI a zajął 3 miejsce w gminnym konkursie matematyczno- informatycznym.

Zabawa karnawałowa

W czwartek 23.02.2017 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej nie tylko mogli zasmakować pysznych pączków z okazji Tłustego Czwartku.

Uczniowie MZS w Grecji

W ramach projektu Erasmus+, uczniowie MZS udali się z wizytą do gościnnego miasta Tripolis w Grecji.

W dniu 8.02.17 czterdziestu ośmiu gimnazjalistów z klas III MZS wzięło udział w wycieczce do Instytutu Dydaktyki Fizyki UŚ by uczestniczyć w zajęciach pt. "Doświadczenia obowiązkowe z fizyki w gimnazjum- powtórka przed egzaminem".