• Znaleziono 610 wiadomości.

Turniej „Rodzic + Dziecko”  zakończony

Do turnieju siatkarskiego zorganizowanego w ramach Święta Siatkówki przystąpiło 26 drużyn, które wystartowały w dwóch kategoriach – Mama +Dziecko i Tata + Dziecko.

Otwarcie „Wymarzonej łąki”

5 maja w Miejskim Zespole Szkół w Gimnazjum nr 1 nastąpiło uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni wyremontowanej i wyposażonej w pomoce dydaktyczne przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał prezes Zarządu WFOŚiGW Andrzej Pilot, burmistrz miasta Zbigniew Szaleniec oraz dyrektor MZS Grażyna Zachariasz .

Święto Siatkówki

Już od poniedziałku w szkole podstawowej odbędzie się po raz kolejny Święto Siatkówki. Codziennie zostaną rozegrane zawody siatkarskie dla uczniów klas 3-6.

25 kwietnia w Kopalni Kultury odbył się „Konkurs Wiedzy Obywatelskiej dla uczniów czeladzkich szkół gimnazjalnych” organizowany prze Stowarzyszenie Czeladź Jest Fajna oraz Miasto Czeladź.

Nicole Klajn z klasy 2a zajęła I miejsce w konkursie literackim „Woda źródłem życia”.

Fascynująca wystawa ciała ludzkiego

Uczniowie Gimnazjum odwiedzili w Katowicach w galerii Supersamu najliczniej odwiedzaną wystawę na świecie „Boby worlds vital”.

Zielona pracownia

W latach 2016 - 2017 w Miejskim Zespole Szkół - Gimnazjum nr 1 został zrealizowany projekt pod nazwą „Zielona pracownia w MZS w Czeladzi” przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Obchody w szkole rozpoczął happening ekologiczny dla klas I-III. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji o źródłach zanieczyszczeń atmosfery i jej konsekwencjach dla organizmów żywych, odpowiadali na pytania dotyczące smogu, efektu cieplarnianego oraz dziury ozonowej. Ponadto klasy pierwsze przedstawiły przebranie za smog, natomiast aby poprawić jakość powietrza uczniowie posadzili wokół szkoły krzewy.

I miejsce Moniki Stachury w XVI Gminnym Konkursie

25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 odbył się XVI Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny pod hasłem „Powietrze i jego zanieczyszczenia” dla uczniów czeladzkich szkół podstawowych.

Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

26 kwietnia w naszej szkole odbył się „Konkurs Piosenki Angielskiej”. W tym dniu w świetlicy zebrało się wielu uczniów z klas I-III, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe.