Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Sport / Klasy sportowe / Sukcesy klas sportowych

Sukcesy klas sportowych

2017 - 2018

09.05.2018

I miejsce na turnieju Basket Cup 2018

9 maja 2018 roku na hali MOSiR w Czeladzi odbył się pierwszy turniej koszykówki Basket Cup 2018, w którym uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi. Nasi koszykarze z klas sportowych zajęli pierwsze miejsce wygrywając dwa spotkania z Pogonią Rudą Śląską i z MKS Dąbrowa Górnicza.
Wyniki spotkań:
1 - Czeladź – Dąbrowa Górnicza: 58-45
2 - Dąbrowa Górnicza - Ruda Śląska: 39-53
3 - Czeladź - Ruda Śląska: 77-28
Zawodnicy otrzymali pamiątkowy puchar. Organizatorem turnieju był Miejski Czeladzki Klub Sportowy w Czeladzi, który ma podpisaną umowę patronacką ze Szkołą Podstawową nr 2 w szkoleniu sportowym zawodników klas sportowych.
Skład zespołu:
Adam Kusa, Mateusz Niemczyk, Michał Koziej, Michał Zatoński, Kamil Szczepaniak, Paweł Całka, Krzysztof Bugajski, Nataniel Korczak, Franciszek Otorowski, Oliwier Dyga, Filip Nowakowski, Błażej Skop, Andrzej Strzępka.

17.03.2018

Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców szkół podstawowych

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 27 odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców szkół podstawowych. W tegorocznym finale województwa śląskiego uczestniczyły cztery najlepsze drużyny koszykówki: SP 15 Żory, SP 27 z Katowic, SP  Radziokowa i SP 2 Czeladź. Młodzi koszykarze z SP2 zakwalifikowali się do finału wygrywając cztery kolejne turnieje z drużynami z Czeladzi, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna i Częstochowy.
W finale w pierwszym meczu eliminacyjnym nasi zawodnicy nieznacznie ulegli drużynie z Żor, w drugim zawodnicy z Katowic pokonali zespół z Radzionkowa. Mecz o III miejsce pewnie pokonaliśmy zespół z Radzionkowa.. Faworyt, zespół z Katowic nie zawiódł pokonując w finale koszykarzy z Żor.

Szkoła Podstawowa Nr 1 Radzionków

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplom i puchar. Organizatorem turnieju był Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
Na pochwałę zasługuje postawa całego naszego zespołu. Waleczność, dobre przygotowanie motoryczne, współpraca i umiejętności koszykarskie zalety charakteryzujące nasz zespół.  Zajęcie III miejsca na Śląsku to bardzo duży sukces i promocja Czeladzi na Śląsku.
Drużyna wystąpiła w składzie:
Mateusz Salamon (kapitan), Oskar Sikora, Maksymilian Buszka, Oliwier Kliniewski, Jakub Miśta, Kamil Knetig, Adam Kusa, Mateusz Niemczyk, Nataniel Jankowski, Michał Koziej, Michał Zatoński, Kamil Szczepaniak, Paweł Całka, Krzysztof Bugajski i Maciej Gut.
Na przestrzeni ostatnich lat Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi w finale wojewódzkim uczestniczyła dziewięciokrotnie, gdzie zdobyliśmy 4 medale po dwa srebrne i dwa brązowe.

Trener zespołu
Andrzej Mentel

29.03.2018

SREBRNY MEDAL  NA FESTIWALU SIATKÓWKI – CZELADŹ 2018

3 dzień rozgrywek siatkarskich w ramach Festiwalu Siatkówki okazał się bardzo szczęśliwy dla dziewcząt z klas 6. Po zaciętej walce pokonały Pszczynę, Michałkowice, Dąbrowę Górniczą, a w kolejnych grupach Mikołów i Tychy. W samym finale uległy nieznacznie drużynie z Krakowa. Dziewczęta zagrały w składzie: Martyna Widera, Martyna Wrześniewska, Zosia Malinowska, Matylda Mrozowska-Satała i Anna Brodzińska. Zespół prowadzi Pani Ewa Fronczek. Gratulujemy

22.03.2018

Awans koszykarzy do finału wojewódzkiego

22 marca 2018 roku w hali MOSiR w Czeladzi odbył się półfinałowy wojewódzki turniej koszykówki chłopców szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły drużyny z Zawiercia, Jaworzna, Częstochowy i gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Nasi koszykarze spisali się znakomicie w pierwszym spotkaniu pokonali zespół z SP 13 z Częstochowy, a w finale turnieju zwyciężyli drużynę z SP 7 z Jaworzna. Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna z SP 13 z Częstochowy pokonując SP 5 z Zawiercia.
SP 2 Czeladź – SP 7 Jaworzno 61:45

Finał z udziałem czterech najlepszych zespołów z województwa odbędzie się w połowie kwietnia.
Zmagania sportowe uświetnili zaproszeni goście: ks. kan. Jarosław Wolski oraz dyrektor SP 2 Marta Świderek.
Drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Salamon, Oskar Sikora, Maksymilian Buszka, Oliwier Kliniewski, Jakub Miśta, Kamil Knetig, Adam Kusa, Mateusz Niemczyk, Nataniel Jankowski, Michał Zatoński, Kamil Szczepaniak, Paweł Całka, Krzysztof Bugajski, Adam Kusa, Oskar Makuch.

______________________________________________________________

6 marca 2018

AWANS KOSZYKARZY DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

roku w Szkole Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej odbył się ćwierćfinał wojewódzki mini koszykówki chłopców szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły mistrzowie powiatu będzińskiego Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi i Szkoła Podstawowa nr 13 z Będzina oraz Szkoły Podstawowe nr 12 i 29 z Dąbrowy Górniczej.
Nasi koszykarze spisali się znakomicie zając l miejsce. W pierwszym meczu pokonaliśmy 66-26 zespół z SP 29 z Dąbrowy Górniczej, a w finale turnieju zwyciężyliśmy drużynę z SP 12 z Dąbrowy Górniczej 36-25.
Półfinał wojewódzki odbędzie się na hali MOSiR w Czeladzi w drugiej połowie marca
Drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Salamon, Oskar Sikora, Maksymilian Buszka, Oliwier Kliniewski, Jakub Miśta, Kamil Knetig, Adam Kusa, Mateusz Niemczyk, Nataniel Jankowski, Michał Koziej, Michał Zatoński, Kamil Szczepaniak, Paweł Całka i Maciej Gut.

I MIEJSCE KOSZYKARZY W POWIECIE

21.02.2018

W dniu 21 lutego 2018 w hali MOSiR w Czeladzi odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w mini koszykówce chłopców, w których uczestniczyło 5 najlepszych drużyny z powiatu będzińskiego.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując I miejsce uzyskując awans do zawodów rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, które odbędą się 6 marca 2018 roku w Dąbrowie Górniczej. W zawodach tych wystartują po dwie drużyny z Dąbrowy Górniczej i powiatu będzińskiego.

Nasi koszykarze wygrali dwa mecze z drużynami z Będzina: 57-5 z SP9 i 30-16 z SP 13 zajmując miejsce pierwsze. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP 13 z Będzina, na miejscu trzecim zakończyła rywalizację SP 9 z Będzina. Miejsca 4-5 przypadły zespołom z SP 7 z Czeladzi i SP ze Strzyżowic.

Skład naszego zespołu: Mateusz Salamon, Oskar Sikora, Maksymilian Buszka, Oliwier Kliniewski, Jakub Miśta, Kamil Knetig, Adam Kusa, Mateusz Niemczyk, Nataniel Jankowski, Michał Koziej, Michał Zatoński.

_________________________________________________________________________

09.12.2017

Mistrzostwa Czeladzi w koszykówce chłopców

8 grudnia 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Czeladzi w koszykówce chłopców młodzieży szkolnej. Do zawodów zgłosiły się dwie szkoły. Zawodnicy z SP2 pokonali rówieśników z SP5  (85:28) i zajmując I miejsce awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się w lutym przyszłego roku.

Mistrzostwa Czeladzi w mini koszykówce chłopców

29 listopada w hali MOSiR w Czeladzi odbyły się Mistrzostwa Czeladzi w mini koszykówce chłopców (klasy 6 i młodsi). Nasi uczniowie w składzie Maciej Gut, Oskar Sikora, Mateusz Salamon, Maciej Leszczyński, Oliwier Kliniewski, Bartosz Materek, Oskar Makuch, Mateusz Niemczyk, Adam Kusa, Michał Koziej, Michał Zatoński, Krzysztof Bugajski wygrali mecz finałowy z rówieśnikami z SP7 47 do 33 zajmując I miejsce. Nasi uczniowie awansowali do zawodów powiatowych, które obędą się w lutym przyszłego roku.

__________________________________________________________________________

22.10.2017

Śląska liga koszykówki w kategorii żaki (kl. 5 i młodsi)

Świetny początek sezonu odnotowali zawodnicy klas sportowych. W dniu 22 października w Bytomiu rozpoczęliśmy sezon dwoma zwycięstwami z zespołami z Bytomia. W pierwszym meczu pokonaliśmy Bytom I 28-14, a w drugim wygraliśmy 34-24 z drugim zespołem z Bytomia. Zagraliśmy w składzie: Paweł Całka, Michał Zatoński, Franciszek Otorowski, Adam Kusa, Krzysztof Bugajski, Kamil Szczepaniak, Nikodem Korczak, Olivier Dyga, Filip Nowakowski, Błażej Skop, Andrzej Strzępka.

Redakcja strony: Sukcesy klas sportowych Rejestr zmian