Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Świetlica / Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

Świetliczaki - propozycje zabaw

Witam wszystkich „ Świetliczaków” uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.
Za pośrednictwem strony naszej szkoły będziemy zamieszczać propozycje zabaw i prac plastycznych, aby czas przebywania w domu z dala od rówieśników był ciekawy i zabawny.

29.03.2020

Marzanna

W tym tygodniu obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny ( 21 marzec ).Symbolem odchodzącej zimy jest Marzanna. Taką Marzannę możecie wykonać samodzielnie do tej pracy potrzebne będą następujące materiały: biała kartka z bloku technicznego na narysowanie sylwety lalki, patyczek do szaszłyków, klej, nożyczki, trochę włóczki lub bibuły na zrobienie włosów, taśma klejąca, czarna kredka, skrawki materiałów lub kolorowych papierków może być gazeta lub możecie narysować swoje wzory i pokolorować kredkami. Na kartce rysujemy sylwetę lalki i ją wycinamy. Za pomocą taśmy klejącej przyklejamy naszą wyciętą sylwetę Marzanny do patyczka. Powstanie nam kukiełka. Włóczkę lub bibułę tniemy na paski i przyklejamy do głowy. Nasza Marzanna ma już włosy rysujemy kredkami buzie, oczy i nos. Z kawałków materiałów lub sami kolorujemy sukienkę naszej Marzanny. Może mięć różne wzory : motywy kwiatowe, mozaiki geometrycznej, paseczki , kółeczka itp. Co wam przyjdzie na myśl.

05.04.2020

Woreczek czarodzieja

Poproście rodziców lub opiekunów, aby schowali do worka kilka przedmiotów np.: łyżeczka, piłeczka, kubeczek, klocek …itp. Następnie włóżcie rękę do worka nie patrząc co jest w środku i spróbujcie za pomocą dotyku rozpoznać co to może być. Wygrywa ta osoba, która odgadnie nazwy większości przedmiotów. Zaproście do zabawy rodzeństwo i rodziców. Życzę miłych spędzonych chwil w rodzinnym gronie.

12.04.2020

Świetlicowe wyzwania

Witam Was "Świetlczaki" SP2. Jeśli Wam się nudzi, bez wychodzenia z domu pobaw się razem z nami. Wystarczy kliknąć w link i wybrać odpowiednią propozycje. Propozycji jest bez liku w ciągu całego tygodnia myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłej zabawy.

Świetlicowe wyzwania

Witam Was po świętach Świetliczaki". Na kolejne dni wysyłam Wam 5 sposobów na nudę. Zostańcie w domu i bawcie się dobrze. Wystarczy kliknąć na link i zacząć zabawę.

19.04.2020

Ziemia naszym domem

Witam Was "Świetliczaki" przed nami kolejny tydzień zdalnej nauki i zabawy. Tematem przewodnim w tym tygodniu jest "Ziemia naszym domem" jak dbać i korzystać z jej zasobów oraz wykonać samodzielnie instrumenty z odpadów recyklingowych  i grać w gry z całą rodziną to wszystko możecie zobaczyć i pobawić się klikając w linka zamieszczonego poniżej.

26.04.2020

Święta majowe

Witam Was " Świetliczaki" w tym tygodniu wypadają w kalendarzu bardzo ważne daty dla każdego Polaka - to święta: 1 v - Święto Pracy, 2 v - Dzień Flagi, 3 v - Święto Konstytucji 3 Maja. Jakie symbole narodowe, prace plastyczne, gry oraz quizy przygotowaliśmy dla Was zobacz kliknij w poniższy link.

03.05.2020

Wirtualny teatr

Witam Was " Śwetliczaki" w tym tygodniu zapraszamy Was do wirtualnego teatru oraz zdalnej nauki tańca do wyboru. Wystarczy kliknąć w poniższy link. Pozdrawiam i życzę owocnych wrażeń.

10.05.2020

Wirtualna wycieczka po Czeladzi

Witam Was " Świetliczaki" przed nami kolejny tydzień kontaktu zdalnego. W tym tygodniu zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę po Czeladzi. Są to na pewno miejsca dobrze Wam znane i lubiane, a jakie to miejsca? - to sami zobaczycie. W poniższym linku znajdziecie też inne propozycje związane z tym tematem. Życzę miłych doznań.

17.05.2020

Rocznica urodzin Marii Konopnickiej

Witam Was " Swietliczaki" w tym tygodniu obchodzimy rocznicę urodzin Patronki Naszej Szkoły- Marii Konopnickiej. Z tej okazji zapraszamy Was na odbycie wirtualnej podróży aby poznać bliżej sylwetkę i twórczość tej wspaniałej pisarki. Na koniec możecie sprawdzić swoją wiedzę oraz wykonać proste prace plastyczne inspirowane jej wierszami.Wszystko to zobaczycie klikając w poniższy link. Przypominam o konkursie plastycnym z niecierplowością czekamy na wasze prace.

24.05.2020

Dzień Matki

Witam Was " Swietliczaki" w tym tygodniu wypada bardzo ważny dzień - Dzień Matki.(26.06.) Z tej okazji wykonajcie dla mamy laurkę i napiszcie życzenia, możecie wykonać prezent niespodziankę: manualna lub kulinarną z pomocą taty lub starszego rodzeństwa, zaprosić mamę do wspólnej zabawy, czy stworzyć wirtualny bukiet. Te i inne propozycje zobaczycie w poniższym linku.Życzę Wam świetnej zabawy i miłego czasu spędzonego w rodzinnym gronie.

Dzień Dziecka

Witam Was " Świetliczaki" w kolejnym tygodniu zdalnej świetlicy.W tym tygodniu wypada Wasze święto - Dzień Dziecka z tej okazji nauczyciele świetlicy składają Wam wszystkiego dobrego, spełnienia dziecięcych marzeń oraz dobrej zabawy. Pomoże Wam w tym " Interaktywna świetlica" znajdziecie tam zabawy plastyczne, krzyżówki dla dzieci, eksperymenty, zabawy ruchowe, karaoke, lodowe farby te wszystkie propozycje znajdziecie w poniższym linku. Zapraszamy wszystkie dzieci do wesołej zabawy.

16.06.2020

Dzień Taty

Witam Was "Świetliczaki" w tym tygodniu przygotowujemy się do obchodów Dnia Taty (23.06.). Podpowiemy jak wykonać własnoręcznie prezent, przepisać życzenia, nauczyć się piosenki lub wykonać z mamą słodki podwieczorek dla Taty. Wystarczy kliknąć w link.

Redakcja strony: Zajęcia świetlicowe Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:Jaskółka Paweł 2020-03-25 09:23:54
  • Aktualizacja publikacji:Jaskółka Paweł 2020-06-18 13:41:12