Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Szkolny Klub Wolontariatu / Adoptuj list do Mikołaja

Adoptuj list do Mikołaja

ZAKRĘCILIŚMY KARUZELĄ DOBRA!

To była prawdziwa KARUZELA DOBRA, którą ,,rozkręcili” ludzie o szlachetnych sercach, a my uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół- Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi równie mocno postanowiliśmy nią ,,zakręcić”.
A było to tak:
Zbliżał się w naszej szkole okres intensywnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Byliśmy grzeczni, więc z niecierpliwością oczekiwaliśmy w klasach wizyty
Św. Mikołaja. Wiele razy rozmawialiśmy także o dzieciach, dla których ten czas nie będzie tak radosny jak dla nas. Wówczas pani Beata Walaszczyk zapoznała nas z akcją charytatywną prowadzoną na facebooku ,, ADOPTUJ LIST DO ŚW. MIKOŁAJA”. To zbiórka publiczna
i zgodnie z procedurami zgłoszona została do MSWiA. Akcją objęte były dzieci, które znajdują się w ośrodkach pieczy zastępczej ( trzy ośrodki z Sosnowca, jeden ośrodek z Katowic).
Jej inicjatorką była pani mgr Karolina Glinka- mieszkanka Czeladzi, psycholog, wychowawca
w jednym z ośrodków pieczy zastępczej. Pani Glinka zamieszczała na portalu listy dzieci z wyżej wymienionych ośrodków i każdy mógł, dokonując wcześniejszej rezerwacji, stać się prawdziwym Św. Mikołajem, spełniając życzenie nadawcy listu. Jednomyślnie postanowiliśmy zrezygnować z własnych prezentów, a zgromadzone środki przeznaczyć na realizację takiego właśnie listu.
Nie bez znaczenia w tej kwestii była pomoc naszych kochanych Rodziców i za to bardzo serdecznie im dziękujemy.
Uczniowie klasy IVa zrealizowali list Roberta, który ujął nas tym, że prosił o cokolwiek. Bał się, że Mikołaj o nim zapomni. Byliśmy wzruszeni treścią listu, więc przygotowaliśmy olbrzymią paczkę, a znalazły się w niej: klocki lego z serii ,, STAR WARS”, słodycze, kosmetyki.

Natomiast uczniowie klasy VIa zostali Mikołajami dla 11-letniej Vanessy. Dziewczynka, jak na prawdziwą damę przystało, prosiła o piękną torebkę, brokatową opaskę do włosów. Otrzymała od nas znacznie więcej, bo wspólnie z wychowawcą panią Grażyną Mikulską zakupiliśmy rzeczy, które przydadzą się takiej małej elegantce: spinki, gumki, kredki itp. Oczywiście nie mogło zabraknąć także słodyczy.

Ponieważ jesteśmy szkołą z klasami sportowymi, do akcji włączyli się także członkowie MCKS Czeladź. Oni zrealizowali list 16-letniego Daniela, który prosił o strój piłkarski. Każda paczka miała nadany odpowiedni kod, aby trafiła do właściwego adresata.

W dniu 10 grudnia paczki dostarczyliśmy na miejsce zbiórki. Naszą postawą zaskoczony był obecny tam reporter radia ,, eM”!
Dzieci otrzymały już swoje wymarzone prezenty, a my mamy wielką satysfakcję, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Teraz czekamy na wizytę pani Karoliny Glinki w naszej szkole. Organizatorka akcji obiecała, że osobiście zda nam relację z tego pięknego przedsięwzięcia.
Uczniowie klasy IVa i VIa z wychowawcami

Redakcja strony: Adoptuj list do Mikołaja Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:
  • Pierwsza publikacja:Jaskółka Paweł 2017-10-29 14:08:22
  • Aktualizacja publikacji:Jaskółka Paweł 2017-10-29 14:11:55