• Znaleziono 610 wiadomości.

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Daria Oczkiewicz z klasy III B zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „W świecie fascynacji kulturami Ameryki Północnej”.

Czy to już tradycja?

Kolejny rocznik klas szóstych wkrótce opuści mury Szkoły Podstawowej nr 2 i rozpocznie edukację w gimnazjum. Przed naszymi absolwentami nowe wyzwania, nowi nauczyciele i nowe znajomości.

28 maja 2016 w Miejskim Zespole Szkół odbył się Wojewódzki Turniej BRD.

W środę 25.05 na 2 lekcji gimnazjaliści z koła fizycznego prezentowali swoim kolegom z Burgdorf w Niemczech, którzy obecnie goszczą w naszej szkole 6 fizycznych doświadczeń w j. angielskim zachęcając ich do wspólnego eksperymentowania.

Projekt GAME laureatem konkursu Nasz Projekt Twinn

W dniu 20 maja br. w Warszawie, w Teatrze Królewskim Stara Pomarańczarnia w Łazienkach odbyła się coroczna gala rozdania nagród w konkursie Nasz Projekt eTwinning. Projekt GAME realizowany w naszym gimnazjum w latach 2014-2015 zdobył drugie miejsce w kategorii projektów dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Zillingierki-nasi trzecioklasiści po raz drugi w

Filip Kosinski i Hubert Kulik powtórzyli sukces z ubiegłego roku i znowu zajęli 3 miejsce w dwuetapowym konkursie fizycznym Zillingierki organizowanym cyklicznie przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu.

Wizyta w UM

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przedstawiciele samorządu klasowego Szkoły Podstawowej odwiedzili Urząd Miasta.

Sukcesów MZS-Gimnazjum nr 1 ciąg dalszy

11 maja 2016 roku grupa trzecioklasistów naszego gimnazjum wzięła udział w IV edycji gry edukacyjnej „Łebski traper”. Konkurs zorganizowany został przez Gimnazjum i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, a wszystkie konkurencje odbywały się na terenie wojkowickiego parku.

VIII miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIM W BADMINTONIE

18 maja 2016r. odbył się FINAŁ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W BADMINTONIE.

Nowy plan lekcji dla uczniów SP 2 obowiązuje od 23 maja 2016 r.