• Znaleziono 610 wiadomości.

Gminny Turniej Języka Angielskiego

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „Primary School Tournamnet”, który odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi.

Wymiana młodzieżowa

Obecnie w ramach projektu wymiany młodzieżowej w Niemczech przebywa grupa młodzieży z naszego gimnazjum.

Ratujemy środowisko!

Nasze gimnazjum już po raz kolejny podjęło się akcji zbiórki elektroodpadów. Klasy zbierały elektrośmieci w miesiącu marcu i w kwietniu.

Mistrz ortografii

Dnia 9 maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii” dla uczniów klas drugich i trzecich. Uczestnicy zmagali się z takimi zadaniami jak: dyktando ortograficzne, krzyżówka, rebusy, luki w wyrazach oraz zagadki.

MISTRZOSTWO POWIATU BĘDZIŃSKIEGO W CZWÓRBOJU LA

10 maja dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej zdobyli 1 miejsce w zawodach powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym. Indywidualnie zdobyliśmy aż 11 medali na 24 możliwych.

Dzieciaki sadzeniaki

W dniu 11.05.2016 r. uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w organizowanych przez sklep LEROY MERLIN warsztatach edukacyjno – przyrodniczych mających na celu przybliżenie dzieciom ogromnego znaczenia roślin dla życia na Ziemi.

SUKCES NASZEGO SZACHISTY

Uczeń naszej szkoły – Artur Oborski z kl.5b – zajął I miejsce w Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

KOLEJNA DYSKOTEKA KLASY IB

Uczniowie z klasy Ib bawili się na kolejnej – czwartej w tym roku szkolnym dyskotece klasowej. Dyskoteka odbyła się 5 maja w czwartek i trwała prawie 3 godziny.

Półfinały Mistrzostw Śląska

Bardzo dobrze zagrały nasze dziewczęta z klasy sportowej 6a w rozgrywanych w sobotę półfinałach Mistrzostw Śląska.