20 MAR 2016

Wycieczka do stolicy.

W dniach 7- 8.03 uczniowie z klas 3b i 3c wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy. Wędrując trasą Ekskluzywną odwiedzili m.in. szatnie piłkarskie, strefy dla kibiców, boisko, strefę VIP, salę pomeczowych konferencji oraz punkt widokowy. Następnie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugi dzień wycieczki - 8 marca nie mógł obyć się oczywiście bez kwiatów, wszak to Dzień Kobiet. Następnie gimnazjaliści udali się do Zamku Królewskiego gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej na temat motywów antycznych. Lekcja była doskonałą okazją do powtórki przed egzaminem gimnazjalnym. Wielu uczniów aktywnie uczestniczyło w zajęciach a pani przewodnik nie szczędziła pochwał pod adresem dobrze zorientowanych w omawianych zagadnieniach gimnazjalistów. Kolejnym punktem programu był spacer po Starym Mieście i wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Utrudzonych wykonywaniem doświadczeń oraz spektaklem w Teatrze Wysokich Napięć trzecioklasistów czekał jeszcze ostatnim punkt programu- seans 3D w Planetarium Niebo Kopernika dotyczący poszukiwania życia w kosmosie. Przejazd warszawskim metrem i szybki powrót do domu pociągiem Pendolino były dopełnieniem dwudniowych atrakcji.