01 LIS 2019

Ślubowanie uczniów z klas pierwszych

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielką radością jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem.
    W środę 23 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas I. Pierwszoklasiści w obecności               z-cy Burmistrza  Pani Beaty Zawiła, Naczelnika Wydziału  Edukacji i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Bazańskiej-Wolskiej, Dyrekcji Szkoły, Dyrektorów Przedszkoli, Radnych Rady Miejskiej oraz wychowawców, nauczycieli i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Wraz z rodzicami złożyli uroczyste śluby, wspólnie przyrzekali być dobrym uczniem i dobrym rodzicem.
    W części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazały się także bardzo dobrą wiedzą o naszej Ojczyźnie i dobrych manierach. Wzięły udział w próbie odwagi, wypijając sok z cytryny, po którym obdarzyli wszystkich ogromnym uśmiechem.
Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz zostali obdarowani prezentami od zaproszonych gości.
Bez wątpienia ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.