31 PAŹ 2019

„Mały Książę” - dzięki tej książce odnajdziesz w sobie dziecięcą fantazję.

Niedawno miałem okazję przeczytać „Małego Księcia” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
Książka ta jest lekturą w klasie ósmej i stała się po przeczytaniu jedną z moich ulubionych.
Tytułowym jej bohaterem  jest mały chłopiec, mieszkaniec fikcyjnej planety B-612.
Opuścił  on swoją bezpieczną planetę i w wędrówce po nierealnych światach spotyka go wiele przygód.
Książka ta jest bardzo ciekawa, wydarzenia w niej opisane przedstawione są z perspektywy dziecka. Opowieści z pozoru proste i nieskomplikowane zawierają w sobie głębokie przesłania. Ukazują różnice pomiędzy światem dziecka a światem dorosłych.
Autor zabiera czytelnika w świat dziecięcych fantazji. Świat przepełniony przyjaźnią i miłością, świat w którym wszystko jest proste i naturalne. Zderza to ze światem dorosłych -  skomplikowanym.
Książka zawiera bardzo dużo złotych myśli np. „najważniejsze nie jest widoczne dla oczu”.
Dedykowana jest dla nastolatków, ale powinni jej treść poznać również dorośli.
Możesz wypożyczyć ją w szkolnej bibliotece (jedno z wydań zawiera akwarele autora). Nasza biblioteka posiada w swoich zbiorach także komiks według powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pt. ,,Mały Książę”.
Jeśli chcesz poczuć się znów jak dziecko, polecam Ci przeczytać „Małego Księcia”.

Jakub Zieliński
Klasa VIII b