26 KWI 2016

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z HISTORII I GEOGRAFII NAGRODZENI!!!

laureaci

W dniu 13 kwietnia b.r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość, podczas której wyróżnieni zostali laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach z terenu Delegatury w Sosnowcu. W spotkaniu z utalentowaną młodzieżą i nauczycielami uczestniczył Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer oraz przedstawiciele JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia.

W roku szkolnym 2015/2016 tytuł laureata w województwie śląskim zdobyło 550 uczniów gimnazjów. Laureatami z historii zostało 58 uczniów, a geografii 41. W gronie najzdolniejszych młodych ludzi znaleźli się uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół - Gimnazjum nr 1 w Czeladzi: Paweł Wiese laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, Maciej Góral i Filip Kosiński laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Przedstawiciele kuratorium oraz władz uczelni wręczyli uczniom dyplomy, zaświadczenia, listy gratulacyjne a także upominki. Podziękowania i list gratulacyjny od Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymali również przygotowujący Pawła nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Michał Jastrzębski oraz opiekun Macieja i Filipa nauczyciel geografii Piotr Łata. W tym roku szkolnym Miejski Zespół Szkół w Czeladzi może poszczycić się również uzyskaniem tytułu finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych dwójki swoich uczniów. Są to: Monika Wit z geografii przygotowywana przez Piotra Łatę i Hubert Kulik z fizyki prowadzony przez Małgorzatę Pawlik – Podgórską.

Należy zaznaczyć, że zdobycie tytułu laureata daje gimnazjaliście przywilej kontynuowania nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów przyjęcia zawartych             w statucie placówki i zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego oraz szóstkę na świadectwie z przedmiotu konkursowego.

Warto dodać, że w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół – Gimnazjum nr 1 są jedynymi z Czeladzi laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów, a także stanowią większość spośród pięciu laureatów w powiecie będzińskim.

Michał Jastrzębski

Piotr Łata