11 KWI 2016

FESTYN ZDROWIA

W dniu 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji w Szkole Podstawowej odbył się po raz pierwszy Festyn Zdrowia, który przebiegał pod hasłem : „Zdrowo na sportowo”. Celem imprezy było: upowszechnienie wśród uczniów wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia,  zdrowej żywności, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej.Festyn składał się z trzech części: projekcji filmów edukacyjnych „ Śmietnik w mojej głowie” i konkursu wiedzy na temat zdrowego odżywiania się ; zajęć ruchowych dla uczniów; degustacji potraw ze zdrowej żywności . Dodatkowo każda klasa miała wcześniej przygotować plakat o zdrowym odżywianiu. Na poziomie klas prowadzona była punktacja, która została zaliczona do rywalizacji o tytuł Super Klasa. Najlepszą klasą czwartą okazała się 4a, wśród piątych wygrała 5a, a najlepszą klasą szóstą to 6c. Szczególne podziękowanie składamy pani Anecie Jaroń i Marcie Leczszyńskiej za przygotowanie i poprowadzenie konkursu wiedzowego oraz pani Ewie Kret za wykonanie przepięknej dekoracji.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Ewa Fronczek i Marek Palej.