25 LIS 2019

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Klasy młodsze przystąpiły do ogólnopolskiego projektu wspierającego rozwój czytelnictwa wśród dzieci „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Główne cele programu to: rozbudzanie wśród uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i za granicą.
Projekt składa się z trzech modułów, w których nauczyciel wybiera jedną z zaproponowanych przez autora projektu lekturę. Po przeczytaniu danej książki uczniowie wykonują szereg zadań np. tworzą kącik czytelniczy nawiązujący do przeczytanego tekstu, wykonują zakładki wg własnego pomysłu, organizują wystawki, przygotowują plakaty promujące daną lekturę, zapraszają gości i wiele innych. Obowiązkowym zadaniem do każdej czytanej lektury jest wypełnienie tzw. Lekturnika. Po zakończonych modułach nauczyciele przesyłają sprawozdania do autora projektu. W maju 2020 roku, gdy uczniowie zrealizują wszystkie zadania klasa otrzyma Certyfikat, a każdy uczeń Dyplom.

W galerii zdjęć pierwsze efekty naszej pracy