07 CZE 2016

z najlepszym przewodnikiem
w Ogrodzie Japońskim
w oczekiwaniu na wejście na Panoramę Racławicką

3 czerwca 2016 roku uczniowie z klasy IB i IIA udali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Mimo wczesnej godziny wyjazdu wszyscy punktualnie przybyli na miejsce zbiórki. Cała wycieczka była idealna pod względem zachowania gimnazjalistów. Można powiedzieć, że zachowanie młodzieży podczas wycieczki było wzorowe.

Pierwszym punktem na trasie zwiedzania był Ostrów Tumski. Uczniowie podziwiali przepiękną katedrę, pomnik Św. Jana Nepomucena, zabytkowe zabudowania i uliczki. Uwagę gimnazjalistów zwrócił most z kłódkami zakochanych.

Kolejnym elementem, który znalazł się w planie wycieczki, było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Uczniowie z przejęciem słuchali wykładu przewodnika i podziwiali to niezwykłe dzieło. Po wyjściu wymieniali uwagi, dzielili się spostrzeżeniami. Każdy młody człowiek był bardzo zadowolony, iż mógł obejrzeć Panoramę Racławicką.

Następnie gimnazjaliści spacerkiem udali się na Stare Miasto. Z wielkim zainteresowaniem przyswajali słowa przewodnika, który opowiadał o poszczególnych kamieniczkach mieszczących się na Rynku. Uczniowie i uczennice z klasy IB i IIA zafascynowani byli kamieniczkami „Jaś Małgosia”, Placem Solnym.

Na zakończenie wycieczki przewidziany został pobyt w Ogrodzie Japońskim. Obcowanie z tym przepięknym miejscem nastroiło uczniów do sesji zdjęciowej. Takie obrazy warto zatrzymać w pamięci i ująć na fotografiach. Po krótkim odpoczynku przy fontannach gimnazjaliści odjechali do Czeladzi.

W autokarze nagrodzili gromkimi brawami rewelacyjnego przewodnika oraz panie wychowawczynie. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Marta Świderek i pani Agnieszka Podsiedlik – Szałas.

Mamy nadzieję, że kolejna taka świetna wycieczka już wkrótce.

Podziękowania dla naszej wspaniałej młodzieży.