03 MAJ 2017

UCZNIOWIE GIMNAZJUM BEZKONKURENCYJNI W MIEŚCIE W KONKURSIE WIEDZY OBYWATELSKIEJ

25 kwietnia w Kopalni Kultury odbył się „Konkurs Wiedzy Obywatelskiej dla uczniów czeladzkich szkół gimnazjalnych” organizowany prze Stowarzyszenie Czeladź Jest Fajna oraz Miasto Czeladź.
W etapie finałowym udział wzięło 9 uczestników którzy w etapie szkolnym zdobyli największą ilość punktów.
Podczas finału uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu polityki i socjologii.
Uczniowie naszego gimnazjum okazali się bezkonkurencyjni - zdobyli wszystkie 3 miejsca na podium.
Najlepsza okazała się Natalia Mazur zdobywając I miejsce. Poza nagrodami rzeczowymi, otrzymała przygotowaną przez burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca nagrodę specjalną. Już wkrótce Natalia na jeden dzień zastąpi naszego Burmistrza.
„Jesteście dumą naszego miasta i mam nadzieję, że kiedyś nas zastąpicie.” – podsumował Zbigniew Szaleniec.
Drugie miejsce zajął Maciej Góral, a trzecie – Joanna Krupa.
Wszyscy uczestnicy etapu finałowego otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Laureaci dodatkowo otrzymali statuetki oraz możliwość zwiedzenia Sejmu RP w towarzystwie wicemarszałek Sejmu Barbary Dolniak.
Laureatka Natalia otrzymała także (wraz ze swoim opiekunem - przygotowującym ją do konkursu p. M. Jastrzębskim ) specjalną nagrodę, którą ufundowała Przewodnicząca Rady Miejskiej.
Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwało jury w składzie: wicemarszałek Sejmu RP Barbara Dolniak, burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec, przewodnicząca Rady Miejskiej Czeladzi Jolanta Moćko oraz wiceprezes stowarzyszenia „Czeladź Jest Fajna” Łukasz Zub.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.