19 KWI 2018

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada na dzień 7 kwietnia, w dniach od 9-13 kwietnia w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie, zapoznanie się z zasadami zdrowego odżywiania oraz korzyściami płynącymi z aktywności fizycznej, propagowanie wiedzy o zdrowiu poprzez konkursy wiedzowe i plastyczne, przekazanie i utrwalanie zasad zdrowego stylu życia oraz poszerzenie wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W poniedziałek zorganizowano Dzień Marchewki pod hasłem: ,, Kto za marchewkę jest przebrany, ten nie będzie dziś pytany”. W tym dniu odbył się także wykład na temat zdrowego odżywiania, który przeprowadzili nauczyciele z Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu. Ponadto w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia gościliśmy ratowników z Fundacji ,,Timken”, która ma swoją siedzibę w Sosnowcu. Panowie zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy mogliśmy spróbować naszych umiejętności, ćwicząc resuscytację na fantomach. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia sportowe, konkursy wiedzowe, plastyczne, heppening "Jedzenie na 5". Była także projekcja filmu pt. "Błonnik jest cool" oraz wspólne taneczne przerwy pt. "Więcej ruchu, panie brzuchu". Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali wspaniałą inscenizację wiersza pt. „Rzepka”. Nie zabrakło też kulinarnych warsztatów, podczas których uczniowie klas młodszych i starszych przygotowywali sałatki i potrawy z warzyw i owoców.
W piątek nadszedł czas podsumowań. Do ogólnej klasyfikacji zaliczano : konkurs wiedzy, turniej sportowy, fantazyjny talerz owoców, plakat pt. „Marchewka”. Wśród klas 4 zwyciężyła 4a i 4d, II miejsce zajęła klasa 4b, III miejsce klasa 4c.
Najlepszą klasą piątą okazała się klasa 5a, II miejsce zajęła klasa 5bi 5c / taka sama ilość punktów/
Wśród klas 6 bezkonkurencyjna okazała się klasa 6b, II miejsce zajęła 6a i 6b.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły będą na co dzień promować zdrowy tryb życia i propagować tę ideę wśród dorosłych.