11 maja 2016 roku grupa trzecioklasistów naszego gimnazjum wzięła udział w IV edycji gry edukacyjnej „Łebski traper”. Konkurs zorganizowany został przez Gimnazjum i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, a wszystkie konkurencje odbywały się na terenie wojkowickiego parku.

1. Propagowanie wiedzy i sprawdzenie w praktyce umiejętności z zakresu Pierwszej Pomocy

Przedmedycznej.

2. Kształcenie umiejętności logicznego myślenia, stosowania praw fizyki i umiejętności matematycznych w życiu codziennym.

3. Upowszechnianie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.”

Uczniowie podzieleni na dwa zespoły brali udział w czterech konkurencjach.

Uczniowie: Kamil Grzeszczyk, Wojciech Pilarski, Mateusz Rodzim i Adrian Wojtowicz reprezentujący szkołę w Biegu na orientację połączonego z Pierwszą Pomocą Przedmedyczną wywalczyli w tej konkurencji II miejsce i otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Wojkowice puchar. Także drugi zespół, w skład którego wchodzili: Hubert Kulik, Wiktoria Mikołajczyk, Pamela Nawrot i Jessica Paprota, startujący w konkurencjach matematyczno-fizycznych, wykazał się szeroką wiedzą i umiejętnościami, dzięki którym cała drużyna w klasyfikacji generalnej również zajęła II miejsce, za co otrzymała kolejny puchar i dyplom uznania.

Dziękujemy Organizatorowi za udostępnienie nam zdjęć z imprezy.