23 PAŹ 2017

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

5 października klasa VIIB oraz VIB spotkały się w Bibliotece Miejskiej w Czeladzi z pisarzem Krzysztofem Petkiem. Autor opowiadał o swoich książkach, niezwykłych wyprawach,przygodach, a także zainteresowaniach literackich, o lekturach, które czyta w wolnym czasie.Sam siebie przedstawia jako dziennikarz, pisarz, detektyw, freelancer, podróżnik, instruktor survivalu czy nawet adept kung-fu. „Wiele zawodów, wiele funkcji ale jeden cel: Czegokolwiek się podejmę, działać rzetelnie i profesjonalnie”, tak sam o sobie mówi.

Napisał ponad 20 książek o tematyce sensacyjno-przygodowej i detektywistycznej. Podczas spotkania panowała świetna atmosfera, autor często żartował i pozwalał wtrącać się w swoje wypowiedzi – ale oczywiście w kulturalny sposób, z taktem i wyczuciem chwili. Zdradzał tajemnice, jak szybko i bezpiecznie podróżować i jak się skutecznie porozumiewać na całym świecie. Pokazywał też wspaniałe zdjęcia z Rosji, Brazylii, Amazonki. Kraje te są częstym przystankiem na mapie jego podróży.

Na koniec spotkania padło parę ciekawych pytań. Jedno z nich brzmiało „Ile zajmuje Panu napisanie książki?” Na co ku zdziwieniu słuchaczy odpowiedział, że najdłużej pisał 6 miesięcy, natomiast najkrócej jedynie 6 dni. Spotkanie trwało półtorej godziny i można było z niego wiele się nauczyć.Pod koniec była możliwość zakupienia książki z autografem. Wszystkim bardzo się podobało i z zainteresowaniem słuchali autora.