27 LUT 2017

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW KONKURS RECYTATORSKI, PIOSENKI , FOTOGRAFICZNY

17 lutego 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie „Walentynki – miłość niejedno ma imię”. Konkurs organizowany był w ramach IV Festiwalu Meritum Wizji. Objęty został Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury i Kuratorium Oświaty w Katowicach. Uczniowie mogli prezentować utwory w języku ojczystym, a także w językach obcych.

W części recytatorskiej prezentowali wiersz lub fragment prozy. Oceniany był dobór repertuaru, zrozumienie dzieła literackiego , ogólny wyraz artystyczny. Możemy pochwalić się wielkim sukcesem. Małgorzata Sączewska z klasy 3b zajęła I miejsce. Deklamowała balladę „Romantyczność” Adama Mickiewicza. Uczennicę przygotowywała do konkursu Pani Agnieszka Podsiedlik – Szałas.

Konkurs fotograficzny okazał się również wielkim sukcesem. I miejsce otrzymał Miłosz Mogielski. Praca powstała pod kierunkiem Pani Ewy Kret.

Część muzyczna to też sukces uczniów naszej szkoły. Uczniowie pracujący pod kierunkiem Pani Anny Piech zajęli II miejsce. Gimnazjum reprezentowali : Aleksandra Siuda i Miłosz Mogielski. W zachwycający sposób zaśpiewali utwór „ Bezdroża”.

Z całego serca gratulujemy naszym uczniom tak wielkiego sukcesu.