17 STY 2019

STAŚ I ZŁA NOGA

16 stycznia uczniowie z klasy 4b i 4d udali się do Teatru Wyspiańskiego
w Katowicach na spektakl „STAŚ I ZŁA NOGA”. Wyjazd zorganizowany został przez nauczycielkę języka polskiego – Panią Agnieszkę Podsiedlik – Szałas. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni klasy 4d – Pani Agnieszka Pietruszka oraz nauczyciel bibliotekarz – Pani Beata Machura.
Przed wycieczką na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki dotyczące tolerancji. W ten sposób wychowankowie byli w pełni przygotowani do odbioru sztuki. Uczniów zachwyciła już sama scena – Malarnia. Podobało im się, że było bardzo kameralnie. Aktorzy nawiązywali relację z publicznością, biegali po scenie, przybijali piątki, siedzieli na gzymsach. Uczniów to urzekło. Taka interakcja jest bezcenna. Sam temat – tolerancji – nikogo nie pozostawił obojętnym.
Po przedstawieniu teatralnym odbyły się warsztaty teatralne. Bez nich młodzi ludzie pozostaliby  w pewnym niedosycie. Podczas zajęć mogli się podzielić swoimi odczuciami, dać upust emocjom, uczestnicząc w etiudach teatralnych.
To była kolejna niezwykle udana wycieczka.

Agnieszka Podsiedlik - Szałas