25 MAR 2020

Propozycja z biblioteki szkolnej

Poznaj Zamek Królewski w Warszawie, poznaj go online!
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do zwiedzania Zamku Królewskiego w Warszawie!
Nagrania zamieszczone na stronie:
https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/poznaj-zamek-online! poświęcone są historii tego wspaniałego miejsca.
Można także wybrać się na wirtualny spacer po Ogrodach i poznać dzieje Zamku, a także zobaczyć obrazy Rembrandta oraz kolekcje militariów.
Ta wspaniała wyprawa online wspólnie z domownikami będzie świetną przygodą, okazją do rozmowy - wspomnień, jeśli tam byliście lub planów zorganizowania rodzinnej wycieczki do Warszawy.

Po zwiedzeniu zachęcamy do narysowania dowolną techniką bajkowego zamku na karcie A 4, a może napiszesz bajkę, krótkie opowiadanie, w którym akcja rozgrywa się w pięknych zamkowych komnatach.
Prace skompletuj w przygotowanej przez siebie np. teczce. Po powrocie do szkoły przekażesz je do biblioteki szkolnej. Nauczyciele bibliotekarze nagrodzą, będą promować Twoją twórczość literacką i plastyczną: wyeksponują, zamieszczą na stronie szkoły ...
Miłych wrażeń i owocnej twórczości!