30 MAJ 2016

Projekt GAME laureatem konkursu Nasz Projekt Twinning 2016.

W dniu 20 maja br. w Warszawie, w Teatrze Królewskim Stara Pomarańczarnia w Łazienkach odbyła się coroczna gala rozdania nagród w konkursie Nasz Projekt eTwinning. Projekt GAME realizowany w naszym gimnazjum w latach 2014-2015 zdobył drugie miejsce w kategorii projektów dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W czasie wykonywania zadań projektowych grupa 12 gimnazjalistów (Julia Polniaszek, Roksana Kamińska, Nadia Jędryka, Karolina Goderecka, Marcelina Milewska, Maria Kusa, Aleksandra Bilnik, Weronika Ordelewska, Pamela Nawrot, Hubert Kulik i Mateusz Kokosiński ) poznawała praktyczne zastosowania matematyki i nauk przyrodniczych w ogrodach oraz doskonaliła umiejętności społeczne i międzykulturowe poprzez współpracę w grupach oraz współpracę z uczniami szkół partnerskich z Francji, Słowenii, Rumunii, Włoch i Hiszpanii. Uczniowie przyjmowali rolę badaczy przyrody, konstruktorów fontann, projektantów ogrodów i reporterów. Wykorzystywali lokalne otoczenie (parki i ogrody) do poszukiwania matematycznych figur, fizycznych zjawisk i ciekawostek przyrodniczych, przeprowadzali wywiady z pracownikami.

Liczne ćwiczenia projektowe wykonywali pod opieka 5 nauczycieli: Barbary Orkisz, Malgorzaty Pawlik-Podgorskiej, Jolanty Cieślik, Ewy Kret i Marii Budzinskiej. Gościnnie w gimnazjalnym projekcie wzięli również udział uczniowie z SP 2 (Milan Kaliszewski, Paweł Gajos i Adrian Sikora) biorąc udział w realizacji dwóch zadań projektowych. Na gali w Warszawie uczestników projektu reprezentowało czterech uczniów: Weronika Ordelewska, Pamela Nawrot, Hubert Kulik i Mateusz Kokosiński pod opieka koordynatorek projektu Barbary Orkisz i Malgorzaty Pawlik-Podgórskiej. Po uroczystości uczestnicy gali obejrzeli musical Polita  w Teatrze Buffo. Wieczór zakończyły pełne rozmaitych aktywności warsztaty integracyjne dla uczniów. Następnego dnia cała grupa zwiedziła wystawę Titanic w Pałacu Kultury i Nauki.