• Znaleziono 610 wiadomości.

Stop agresji - happening w gimnazjum

11 marca 2016r. pedagog szkolny A. Szkutnik oraz nauczyciel biologii p. I. Rams - Ociepka, w związku z realizacją Szkolnego Programu Profilaktyki, zorganizowały happening pod hasłem "Stop agresji".

Promocja szkół średnich w G1

10 marca 2016r. uczniowie klas trzecich gimnazjum zapoznali się z ofertą trzech szkół średnich, które odwiedziły mury naszej szkoły.

Zajęcia otwarte

7 marca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 11, które zaproszone zostały na lekcję otwartą z języka angielskiego.

3 marca 2016 r. miał miejsce XV Wojewódzki Konkurs Biblijny dla gimnazjów. Uczeń klasy IIa gimnazjum Dominik Blochel zajął drugie miejsce - kwalifikując się tym samym do etapu wojewódzkiego.

Wicemistrzostwo powiatu w tenisie stołowym

Uczennice klasy sportowej 6a zajęły 2 miejsce w zawodach powiatowych w tenisie stołowym. Jednocześnie dziewczęta awansują do zawodów regionalnych. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu okazała sie Karolina Janda, dobrze zagrała Kinga Maziar i Julia Mikuliszyn.

AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO SZACHISTEK SP2

W dniu 8.03.2016 w Wojkowicach Kościelnych odbyły się regionalne drużynowe zawody szachowe. Dziewczęta w składzie Magda Oborska i Magdalena Kita zajęły I miejsce.

SZACHISTKA SP 2 NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach 28.02-6.03.2016 w Jastrzębiej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach. Wzięła w nich udział Magda Oborska - uczennica kl.II e.

AKCJA CARITAS W BIEDRONCE !!!

W dniach 4 i 5 marca 2016r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół wraz z opiekunami wzięli udział w akcji CARITAS "TAK POMAGAM" - zbiórka żywności dla potrzebujących. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom.

OD 7 marca obowiązuje nowy plan dla klas IV - VI.

W marcu odbędą się Finały Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Miło nam poinformować, iż Miejski Zespół Szkół - Gimnazjum nr 1 w Czeladzi będzie reprezentowane, aż przez 5 uczniów, którzy zarówno w szkolnych jak i rejonowych eliminacjach uzyskali 85% lub więcej możliwych do uzyskania punktów.