05 LIS 2018

Pierwszoklasiści z SP nr 2 w Czeladzi wreszcie pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 23 października 2018 odbyło się długo wyczekiwane przez najmłodszych uczniów SP nr 2 w Czeladzi pasowanie na ucznia. Ten ważny moment poprzedziły ponad miesięczne intensywne przygotowania. Dzieci uczyły się piosenek i wierszy, poznawały regulamin szkoły, niezbędną wiedzę, aby bezpiecznie uczęszczać do szkoły i aby czuć się w niej dobrze. Wreszcie przyszedł ten długo wyczekiwany dzień.  Kandydaci do miana uczniów szkoły odświętnie ubrani zebrali się w sali gimnastycznej szkoły , na ten dzień specjalnie przygotowanej i ustrojonej. Ale zanim dostąpili zaszczytu mianowania na ucznia musieli wykazać się wiedzą na temat swojej ojczyzny, oraz przejść testy matematyczne i polonistyczne. Dużym zaskoczeniem dla zebranych gości było wykonanie przez dzieci piosenki w języku angielskim.  Zaprezentowały również umiejętności taneczne. Po części artystycznej podekscytowani pierwszoklasiści wreszcie zostali mianowani na uczniów. Aktu mianowania dokonała Pani dyrektor mgr Marta Świderek. Wszystkie dzieci były skupione i wzruszone, wspaniale prezentowały się w odświętnych strojach. Po pasowaniu uczniowie dostali upominki od obecnych na uroczystości Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca  i zastępcy  Burmistrza Pani Beaty Zawiły, reprezentantów Rady Rodziców oraz od radnych naszego miasta Pani Ewy Fronczek i Pana Andrzeja Mentla. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a przypominać o nim będą zdjęcia i filmy wykonywane przez rodziców, równie przejętych uroczystością co ich dzieci.