04 LIS 2019

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W naszej szkolnej bibliotece w miesiącu październiku wydarzeniom nie było końca.
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapoczątkowano przygotowaniem tablicy informacyjnej o święcie, którą wyeksponowano na przewiązce szkoły.
Treść afisza reklamującego uroczystości biblioteczne zachęcała do czytania i pozostania  „Przyjacielem Biblioteki”.

Nauczyciel bibliotekarz przygotował także konkurs dla uczniów na „Najładniejszą zakładkę do książki”.
W bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia dla poszczególnych klas w ramach zastępstw, prowadzone przez bibliotekarza na tematy: „Ciekawostki ze świata książki”,  „Zbiory biblioteki szkolnej”.
Bibliotekarz w czytelni zorganizował  wystawę  nietypowych książek znajdujących się w bibliotece: najmniejszych, największych, najstarszych, barwnie ilustrowanych, o Czeladzi, tomików poezji uczniów zebranych i opracowanych m.in. przez nauczyciela bibliotekarza… pod hasłem „Oryginalne książki ze szkolnej biblioteki”.
29 października bibliotekarz przygotował akcję „Dzień czytania zamiast pytania”.
W październiku po ogłoszeniu laureatów Nagrody Nobla, opracował informaje o Oldze Tokarczuk – Polce, która została uhonorowana tą prestiżową nagrodą w dziedzinie literatury. Tablica informacyjna została wystawiona na hol szkoły.
Ponadto czytelnia i wypożyczalnia stała się miejscem bardzo często odwiedzanym przez uczniów którzy:
- wykonywali prace plastyczne,
- uczestniczyli w zajęciach czytelniczych,
- korzystali z księgozbioru w czytelni (książki, czasopisma),
- pomagali w pracach biblioteczno – technicznych,
- spędzali czas w gronie swoich koleżanek i kolegów tworząc atmosferę wzajemnej życzliwości, akceptacji i szacunku.