24 MAR 2017

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

W dniu 21 marca 2017 roku nastąpiło otwarcie zadaszonego boiska wielofunkcyjnego przy Miejskim Zespole Szkół w Czeladzi. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta – Pan Zbigniew Szaleniec, zastępcy Burmistrza – Pani Elżbieta Dmitruk, Pani Beata Zawiła, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Pani Bożena Podgórska, dyrektor Zakładu Budynków Komunalnych – Pani Ewa Kiedrzyn, kierownik Wydziału Edukacji i polityki społecznej – Pani Ilona Grudzień, przewodniczący komisji Edukacji, kultury i Sportu – Pan Andrzej Mentel, dyrektorzy placówek oświatowych oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Wesołowska.
Wydarzenie uświetnił występ uczniów przygotowany przez Panią Beatę Walaszczyk i Panią Annę Piech. Piękną dekorację wykonała Pani Ewa Kret. Zgodnie z obyczajem nastąpiło przecięcie wstęgi przez Pana Burmistrza Zbigniewa Szaleńca, Panią Dyrektor ZBK Ewę Kiedrzyn i Panią Dyrektor MZS Grażynę Zachariasz. Pan Burmistrz w swojej wypowiedzi podkreślił że nowy obiekt sportowy z pewnością stanie się kuźnią talentów i być może właśnie tu niejeden przyszły olimpijczyk rozpocznie drogę do wielkiej kariery sportowej. Następnie przekazał na rzecz szkoły piłki do koszykówki i siatkówki. Podziękował również za przyznanie mu tytułu „ Przyjaciel dzieci”. Po części oficjalnej, odbył się mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami i uczniami. Młodzież nie ustępowała pola doświadczonym zawodnikom, ale to im ostatecznie przypadło zwycięstwo. Nie bez znaczenia na wynik spotkania miał udział w meczu Pana Burmistrza.Dla społeczności uczniowskiej oraz pracowników szkoły oddanie obiektu i możliwość korzystania z niego to kolejna ważna karta w historii szkoły.