27 MAR 2018

„Opowieści z Narnii”- książki dla Ciebie!

Często zaglądam do naszej szkolnej biblioteki. Właściwie to przebywam w czytelni codziennie po lekcjach. Czytam książki, korzystam z komputera, przeglądam czasopisma.
Od pierwszej klasy wypożyczam także książki do domu.
Przeczytałam już wiele interesujących baśni, wierszyków, opowiadań.

Ostatnio bardzo spodobała mi się seria książek pt. „Opowieści z Narnii”, którą napisał C. S. Lewis.
Przeczytałam już  pierwszą część „Opowieści z Narnii – Lew, Czarownica i Stara Szafa” i trzecią „Opowieści z Narnii - Podróż Wędrowca do Świtu”.
Są to opowieści  o czworgu  dzieciach: Łucji, Edmundzie, Zuzannie i Piotrze, którzy przeżywają różne przygody.
W pierwszej części przeszli przez tajemniczą szafę, a w trzeciej przez magiczny obraz. Spotykają  na swojej drodze wiele niespodzianek, tych dobrych, jak i złych.

Polecam tę serię książek (w bibliotece jest siedem tytułów) tym osobom, które lubią  czytać o przygodach.

W czasie czytania uśmiechniesz się, trochę się będziesz bać, czasami będzie ci smutno, ale warto wszystkie tytuły przeczytać. Ja na pewno wypożyczę kolejne części.

Zuzanna Wrótniak
klasa 4b