06 KWI 2017

O bałwanku, który zaspał.

dzieci i wiewiórka

4.04.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły przyjaciół ze Szkoły Specjalnej nr 6 w Czeladzi oraz przedszkolaków z oddziału integracyjnego Przedszkola nr 7 im. Bajkowej Przygody. To już nasze 11spotkanie w ramach organizowanej przez MZS- Szkołę Podstawową nr 2 zabawy integracyjnej.

W tym roku w zabawie towarzyszyli nam goście z Finlandii – nauczyciele, którzy przyjechali do Czeladzi w ramach programu Erasmus +.

Wspaniałą zabawę z wiewióreczką „zakłóciło” nam nieoczekiwane przybycie bałwanka Olafa, który przegapił koniec zimy i zasnął sobie gdzieś w kąciku. Przypomniał nam zimowe zabawy: bitwę na śnieżki, przejażdżki sankami.

Dzieci wytłumaczyły Olafowi, ze zima już odeszła a wraz z nią jej atrakcje i teraz chcemy bawić się w wiosenne zabawy. Bałwanek nawet chętnie spróbował nieznanych mu dotąd rozrywek,

ale w ich trakcie, ku naszemu przerażeniu, zaczął się rozpuszczać. Wystraszony sytuacją rozpaczał i rozpaczał. Na szczęście dzieci znalazły i na to sposób. Poprosiły naszych gości z Finlandii, by zabrali do siebie Olafa i znaleźli mu miły, zimny domek.

Wszystko dobrze się skończyło, gapowaty bałwanek został uratowany a my mogliśmy cieszyć się urokami wiosny.

Zabawa integracyjna na stałe wpisała się w tradycję naszej szkoły. Bardzo cieszymy się z możliwości wspólnej zabawy, która pokazuje wszystkim, że  dzieci lubią i potrafią się ze sobą bawić, a różnice nie stają się przeszkodą a atutem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.