05 WRZ 2018

MIEJSKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

W tym roku szkolnym spotkał nas wielki zaszczyt. Mieliśmy możliwość przygotować MIEJSKĄ INAUGURACJĘ ROKU SZKOLNEGO. W murach naszej szkoły powitaliśmy wielu znamienitych gości. Swoja obecnością uroczystość uświetnili : Burmistrz Miasta Czeladź – Pan Zbigniew Szaleniec, zastępca Burmistrza Miasta Czeladź-Pani Beata Zawiła, naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej– Pani Ilona Grudzień, radni Rady Miejskiej w Czeladzi, dyrektorzy czeladzkich instytucji, dyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobka. Wśród nas obecni byli: przewodnicząca Międzyzakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,, Pracownik”- Pani Beata Bałdys, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czeladzi- Pani Maria Kańtoch, przewodnicząca sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Czeladzi- Pani Barbara Strzelecka oraz księża czeladzkich parafii.

Warto podkreślić, że zgromadzeni na sali goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele oglądali w pełni autorskie przedstawienie teatralne. Sztuka powstała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – Pani Agnieszki Podsiedlik – Szałas i Pani Agnieszki Pietruszki – nauczycielki historii. Na scenie występowali uczniowie klasy 8b : Nadia Łakomska, Piotr Sączewski, Kacper Kowalski, Klaudia Stachura, Oliwier Zych, Wiktoria Spyrka, Bartłomiej Będkowski, Szymon Góral. We wzruszający sposób przedstawili rys historyczny, a także wspaniale odzwierciedlili klimat lat 80 – tych. Z wielką werwą śpiewali, tańczyli, wykonywali dramę.
Uroczystość uświetnił także występ uczniów Pani Anny Piech. Laura Ulicka zaśpiewała piosenkę „Dziewczyna z granatem’, zaś Miłosz Mogielski swoim występem zauroczył wszystkich zebranych, wykonując utwór „Jak nie my, to kto?”. Pani Ania służyła radą i pomocą wszystkim uczniom. Dzięki niej oprawa muzyczna była na wysokim poziomie.
Jak co roku dekorację przygotowała Pani Ewa Kret ucząca w naszej szkole plastyki. Pani Ewa zaakcentowała dwa elementy – miejską inaugurację oraz aspekt historyczny tegorocznego rozpoczęcia roku szkolnego.
Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie z wielkim zapałem rozpoczynają kolejny rok szkolny. Życzymy uśmiechu i radości płynącej ze zdobywania wiedzy.