10 MAR 2018

LITERACKI SUKCES UCZNIÓW Z KLASY 7B

7 marca odbyło się podsumowanie konkursu literackiego dla Juniora i Seniora pt: „Młodzi i Doświadczeni w twórczym działaniu”. Gala konkursowa miała miejsce w Kopalni Kultury na Piaskach.

Organizatorem konkursu była rada seniorów Miasta Czeladź, współorganizatorem Wydział Edukacji i Polityki Społecznej w Czeladzi. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Czeladź. Celem konkursu było pobudzanie aktywności literackiej uczniów, odkrycie drzemiących talentów osób młodszych i starszych. Zadaniem młodzieży było napisanie wiersza, piosenki, fraszki o naszym mieście, młodości, dojrzałości czy też wzajemnych relacjach.
Uczniowie z klasy 7b stanęli do zmagań literackich. Zakończyły się one spektakularnym sukcesem
I miejsce – Nadia Łakomska
II miejsce – Szymon Góral
wyróżnienie – Wiktoria Spyrka
Nagrodzeni uczniowie napisali wiersze, w których wyrazili swoje głębokie przywiązanie do Czeladzi, przedstawili uczucia i emocje, które im towarzyszą, gdy myślą o swoim rodzinnym mieście.
Prace powstały pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego – pani Agnieszki Podsiedlik – Szałas.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na niwie literackiej.