25 MAR 2018

Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski ( Mały OKR 2018 ) zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi odbył się 22 marca br. w Kopalni Kultury w Czeladzi.

Nadrzędnym celem, który stawiał sobie organizator imprezy, była popularyzacja poezji i prozy literatury polskiej i światowej oraz wyłonienie najlepszych recytatorów wśród uczniów czeladzkich szkół podstawowych i gimnazjów.

Do jury zaproszono: zastępcę Burmistrza Miasta Czeladź - mgr Beatę Zawiłę, Panią Kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej - mgr Ilonę Grudzień, Panią Beatę Marcinkowską - pracownika MBP w Czeladzi, Proboszcza parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika - Księdza kanonika Jarosława Wolskiego.

Uczestnicy nie tylko opanowali pamięciowo teksy, ale również przepięknie zinterpretowali je, wykazali się doskonałą dykcją i artykulacją, dzięki czemu poruszyli serca widzów.

Przewodnicząca jury Pani mgr Beata Zawiła podkreśliła, że komisja miała trudny orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach udało się wyłonić zwycięzców w następujących kategoriach:

Klasy I – III

I miejsce przypadło Filipowi Murawie   SP 7

II miejsce - Oliwii Wilczak    SP 3

III miejsce - Emilii Zawartce SP 7

Wyróżnienie dla Estery Blicharczyk SP 2

Klasy IV – VI

I miejsce - Dominik Michalski SP 1

II miejsce – Anna Ciosk SP 3

III miejsce – Julian Grad SP 1

Wyróżnienie dla Magdaleny Czerkies SP 3

Klasy VII i gimnazjalne

I miejsce – Weronika Musiał SP 2

II miejsce – Julia Jurczak SP 5

III miejsce – Olga Janosik SP 5

Wyróżnienie dla Zuzanny Pasterny  SP 1

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Była również chwila dla fotoreportera.

Wszystkim gratulujemy i życzymy, aby język metafor wzbogacał Wasze życie, niech staje się ciekawsze i kolorowe.