31 SIE 2016

ERASMUS PLUS W MIEJSKIM ZESPOLE SZKÓŁ

logo

Jest nam szczególnie miło podzielić się informacją o kolejnym sukcesie społeczności Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi, jakim jest udział w programie Erasmus Plus. Już od 1 września szkoła będzie realizować dwuletni projekt pt. "We are our future! How to equip our students for adulthood and citizenship - a comparative study of autonomy, curricula and communication." Głównym założeniem projektu jest międzynarodowa współpraca placówek edukacyjnych. Naszymi partnerami są szkoły z: Francji (koordynator główny projektu), Portugalii, Słowenii, Grecji, Holandii oraz Bułgarii. Celem działań jest wprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia.

Udział w programie Erasmus Plus kolejny raz stwarza okazję do pogłębiania wiedzy w zakresie funkcjonowania placówek edukacyjnych w państwach Unii Europejskiej. Nie bez znaczenia w tej kwestii był nasz udział w programie Comenius, który realizowaliśmy w latach 2010 – 2012.

Koordynatorem projektu w Miejskim Zespole Szkół jest pani Magdalena Dyrda.