27 KWI 2017

Dzień Ziemi w gimnazjum

Obchody w szkole rozpoczął happening ekologiczny dla klas I-III. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji o źródłach zanieczyszczeń atmosfery i jej konsekwencjach dla organizmów żywych, odpowiadali na pytania dotyczące smogu, efektu cieplarnianego oraz dziury ozonowej. Ponadto klasy pierwsze przedstawiły przebranie za smog, natomiast aby poprawić jakość powietrza uczniowie posadzili wokół szkoły krzewy.
Również w naszej szkole z okazji Dnia Ziemi odbyła się X edycja Gminnego Konkursu ”W zdrowym ciele zdrowy duch” organizowanego dla szkól gimnazjalnych. Celem konkursu była promocja zasad zdrowego trybu życia oraz integracja środowiska szkolnego gminy. W tym roku motywem przewodnim były zagadnienia z genetyki oraz wpływ modyfikacji genetycznych na organizm człowieka. Uczniowie z trzech szkół gimnazjalnych brali udział w dwuetatowym konkursie składającym się z części pisemnej i ustnej. Niepokonani w znajomości zagadnień z dziedziny genetyki, okazali się uczniowie z naszego gimnazjum zajmując trzy pierwsze miejsca. Najlepszy okazał się Dominik Blochel, następnie Wiktoria Redek oraz Aleksandra Omirska. Gratulujemy zwycięzcom a przy okazji dziękujemy Wydziałowi Rozwoju Miasta za sponsorowanie nagród dla uczestników i szkół.