19 KWI 2018

Brązowy medal w mini koszykówce chłopców

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 27 odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców szkół podstawowych. W tegorocznym finale województwa śląskiego uczestniczyły cztery najlepsze drużyny koszykówki: SP 15 Żory, SP 27 z Katowic, SP  Radziokowa i SP 2 Czeladź. Młodzi koszykarze z SP2 zakwalifikowali się do finału wygrywając cztery kolejne turnieje z drużynami z Czeladzi, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna i Częstochowy.
W finale w pierwszym meczu eliminacyjnym nasi zawodnicy nieznacznie ulegli drużynie z Żor, w drugim zawodnicy z Katowic pokonali zespół z Radzionkowa. Mecz o III miejsce pewnie pokonaliśmy zespół z Radzionkowa.. Faworyt, zespół z Katowic nie zawiódł pokonując w finale koszykarzy z Żor.

Wyniki spotkań chłopców:
Półfinał 1: Czeladź - Żory: 60 – 53
Półfinał 2: Katowice - Radzionków: 67 - 12
Mecz o trzecie miejsce: Czeladź – Radzionków: 61 - 31
Mecz o pierwsze miejsce: Katowice – Żory: 67 – 48

Klasyfikacja końcowa:
    Szkoła Podstawowa Nr 27 Katowice
    Szkoła Podstawowa Nr 15 Żory
    Szkoła Podstawowa Nr 2 Czeladź
    Szkoła Podstawowa Nr 1 Radzionków

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplom i puchar. Organizatorem turnieju był Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
Na pochwałę zasługuje postawa całego naszego zespołu. Waleczność, dobre przygotowanie motoryczne, współpraca i umiejętności koszykarskie zalety charakteryzujące nasz zespół.  Zajęcie III miejsca na Śląsku to bardzo duży sukces i promocja Czeladzi na Śląsku.
Drużyna wystąpiła w składzie:
Mateusz Salamon (kapitan), Oskar Sikora, Maksymilian Buszka, Oliwier Kliniewski, Jakub Miśta, Kamil Knetig, Adam Kusa, Mateusz Niemczyk, Nataniel Jankowski, Michał Koziej, Michał Zatoński, Kamil Szczepaniak, Paweł Całka, Krzysztof Bugajski i Maciej Gut.
Na przestrzeni ostatnich lat Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi w finale wojewódzkim uczestniczyła dziewięciokrotnie, gdzie zdobyliśmy 4 medale po dwa srebrne i dwa brązowe.

Trener zespołu
Andrzej Mentel.