20 MAJ 2019

Bezpieczeństwo w szkole

Szanowni Rodzice,
Jednym z nadrzędnych celów szkoły jest zapewnienie bezpieczeństwa powierzonym naszej opiece dzieciom. Szczegółowe zadania dotyczące tej kwestii ujęte są w ,,Programie wychowawczo-profilaktycznym Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi.” Podczas ostatnich zebrań wypełnialiście Państwo anonimową ankietę ewaluacyjną dotyczącą podejmowanych przez nas działań w zakresie bezpieczeństwa. Ankietę wypełniali również nasi uczniowie. Opracowane wyniki posłużą nam do doskonalenia efektów naszych działań.
Pragniemy Państwu także przypomnieć, iż na stronie naszej szkoły w zakładce ,,dokumenty” zamieszczone są wszystkie procedury dotyczące postępowania w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością, demoralizacją oraz postępowania w trudnych przypadkach wychowawczych. Zwracamy się z gorącą prośbą o ponowne zapoznanie się z tymi dokumentami. Zapraszamy także do wyrażania własnej opinii w kwestii bezpieczeństwa poprzez rozmowy z wychowawcami, pedagogami, wicedyrektorami, dyrektorem szkoły, za pośrednictwem anonimowej skrzynki, która znajduje się w korytarzu przy wejściu głównym lub w inny preferowany przez Państwa sposób.

Marta Świderek
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2