10 KWI 2017

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

prelekcja
warsztaty

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Powiatowej Policji w Będzinie dnia 29.03.2017r. w Miejskim Zespole Szkół- Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi odbyła się prelekcja dla rodziców klas IV na temat ,, Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Spotkanie prowadziła Pani psycholog mgr Karolina Glinka, która w profesjonalny sposób omówiła zagrożenia wynikające z uczestnictwa w grze ,, Błękitny/Niebieski wieloryb”. Zaprezentowane przez Panią psycholog informacje znacznie przyczyniły się do rozpoznania problemu i podjęcia stosownych działań, aby uchronić nasze dzieci przed tą niebezpieczną grą. Nie bez znaczenia w tej kwestii było podanie symptomów, które mogłyby świadczyć o podjęciu gry przez dzieci. Prelekcja zakończyła się pytaniami do naszego eksperta.

Pani mgr Karolina Glinka przeprowadziła także warsztaty dla uczniów klasy IV a dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie pracowali w grupach. Analizując materiały przygotowane przez panią psycholog, potrafili wskazać zachowania niebezpieczne w sieci, ponadto pisali do rodziców listy z prośbą o większą uwagę i kontrolę. Prace uczniów zostały zaprezentowane rodzicom na spotkaniu. Dziękujemy Pani mgr Karolinie Glince
za bezinteresowność i poświęcony nam czas.

Wychowawcy klas IV