27 WRZ 2016

Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo.

konkurs

„Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” to przewodnie hasło tegorocznego konkursu, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej. Miał on na celu spopularyzowanie wśród podopiecznych szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pierwszym etapem konkursu było wykonanie przez uczniów prac plastycznych o ww. tematyce.

Do ich przygotowania  wykorzystano różne techniki. Dzieci wykazały się pomysłowością i wyobraźnią. Autorzy zwycięskich prac otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji.

Drugi etap konkursu skierowany był do uczniów klas trzecich. Podczas głównej uroczystości gośćmi byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Dyrekcja szkoły. Uczestnicy konkursu wykazali się szeroką wiedzą na  temat bezpieczeństwa, pokonywali slalom rowerowy oraz brali udział w zabawach dydaktycznych. Całość uwieńczyły pięknie wykonane przez trzecioklasistów piosenki, dotyczące tematyki bezpiecznego poruszania się po drogach.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Komendy Wojewódzkiej Policji za przybycie, przeprowadzenie pogadanki o zasadach poruszania się po drodze oraz  ufundowanie nagród.